Kaerapiim
Esimesena proovisin teha kaerapiima. Internetist leidsin lihtsa retsepti ja asusin katsetama. Väga hea joogi saab kasutades vaid kahte komponenti - kaerahelbeid ja vett. Tavaliste kaerahelveste asemel kasutan alati täisterakaerahelbeid. Pakendite selgitusi lugedes sain teada, et täisterakaerahelvestes on kiudaineid üldiselt palju rohkem kui tavaliselt müügis olevates ja need on juba seetõttu palju kasulikumad.
Koostisosad umbes ühe liitri kaerapiima saamiseks:
- 1 tass täisterakaerahelbeid
- 4 tassi külma vett
- 0,5 tl soola (soola võib ka panemata jätta)
Kurnan segu ühest anumast teise 2-3 korda kasutades sõela või marliga. Tekkinud massi võib lusikaga veidi mööda sõela või marlit edasi-tagasi liigutada, et vedelikku paremini kätte saada.
Seejärel valan valminud veidi tummisema konsistentsiga kaerapiima pudelisse või purki ning säilitan korgiga suletuna külmkapis. Piim peaks nii säilima umbes ühe nädala. Juhul kui on tunda mõrkjamat maitset, siis hakkab käärima minema. Enne kasutamist loksuta.
Kaerased pannkoogid
Järelejäänud kaerahelbemassi on väga hea kasutada pannkookide tegemiseks.
Koostis:
- kaerapiimast ülejäänud kaerahelbemass
- umbes pool kruusi täisterakaerajahu
- vähem kui pool kruusi vastvalminud kaerapiima
- veidike pruuni roosuhkrut
- näpuotsaga himaalaja soola
- natuke kaneeli
Kasutada võib ka nisujahu või tavalist kaerajahu. Samuti võib lisada nisu- või kaerakliisid. Mina lisan tavaliselt juurde umbes pool kruusitäit täisterakaerajahu, veidikene pruuni roosuhkrut, himaalaja soola ja kaneeli. Segan ühtlaseks taignaks ja vajadusel lisan kaerapiima juurde. Koguseid täpselt ei mõõda, nii et igakord ongi veidi erinev. Maitsev on alati.
Seejärel küpsetan kuumal õlisel pannil väikesed koogid ning serveerin moosi või taimse jäätisega. :)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar